Plaket Çeşitleri

Plaketler, günümüzde bir başarı elde edildiğinde ödül olarak ve tebrik etme amacıyla verilen manevi değeri olan, tören eşliğinde hediye verilen önemli nesnelerdir.

Plaketi veren firma kurumsal kimliğini ortaya koyarken, diğer taraftan plaketi alan kişi ya da kurumlar hayatları boyunca hatırlayacakları bir hatıraya sahip olurlar. Maneviyata önem veren insanlar için plaketin anlamı oldukça fazladır. Plaket, baktıkça kendinize güveninizin artmasında da en önemli etmenlerden birisidir ayrıca.

Plaket Çeşitleri, plaket çeşitleri ve fiyatları

Plaket Kimlere Verilir?

Alanında ya da mesleğinde üstün başarı sergileyen,  vatanına, milletine, devletine güzel hizmetler sağlamış kişilere verilen bir başarı hediyesidir.

Plaketler yalnızca kişilere değil, güzel işler başarmış şirket, firma ve kurumlar için de verilen özel bir hediyedir.

Plaket Çeşitleri

Plaket yaptırırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Plaketler kalıcı bir eşya olduğu için yapımında kaliteli malzemeler kullanılması gerekir. Talep edilen ürünün konusu, içeriği verilecek kişi, ortam ve önemi göz önüne alınarak karşılıklı istişare edilerek hazırlanmalıdır.

Günümüzde rağbet gören plaket çeşitleri aşağıdaki gibidir:

•  Kristal plaket çeşitleri,

•  Ahşap plaket çeşitleri,

•  Taş ve kırık taş plaket çeşitleri,

•  Özel tasarım plaketler,

•  Kupa ve ödül sınıfına giren plaket çeşitleri.

Pirinç ve alüminyum malzemeler fiyat açısından uygun  ve kullanım rahatlığı olması nedeniyle plaket yapımında en çok kullanılan malzemelerin başında gelmektedir. Metal üzerine çeşitli malzemeler kullanarak baskı ile kadife veya ahşap üzerine yapıştırılır. Üz erine istenilen renkte ve istenilen yazılar yazılarak üretimi tamamlanır.

Kristal plaketler, ürün kalitesi anlamında sadece birinci sınıf materyallerden yapılan çeşitli özel baskı ve oyma teknikleri kullanılarak hazırlanır. Kristal plaket ham camın makineler yardımı ile işlenerek ve çeşitli şekillere getirilerek üretilen ve üretimi zahmet alan, yapımı uzun süren bir cam ürünüdür. Ayrıca yıpranmaya karşı dayanıklılığı sebebiylede çok tercih edilir.

plaket çeşitleri ve fiyatları

Plaket üzerindeki yazı: Plaketi önemli kılan şey üzerindeki yazıdır. Yazının anlamlı bir bütüne sahip olması ve güzel, etkileyici bir font kullanılması plakete güzellik katacaktır.

Plaketlerde bir çok baskı tekniği uygulanmaktadır. Bunlar renkli uv baskı, lazer kazıma, serigrafi baskı gibi baskı teknikleri yapılmaktadır.

Plaketin sunulacağı kutu seçimi: Plaket sunumlarında plaketin malzemesi kadar sunulduğu kutunun malzemesi ve dokusu da önemlidir. Kadife kaplı kutular  daha çok kurumsal firmalar ya da resmi daireler için tercih edilirken, kişisel hediye amaçlı seçilen plaketlerde ahşap tercih edilmesi mümkündür.

Özel yaptırmak istediğiniz ürünler için Matbaan Yanında uzman ekibiyle matbaanyaninda.com/iletisim sayfasından lütfen irtibat kurunuz.

Işık Reklam Whatsapp Numarası