En İyi Grafik Tasarım Programları

Görsel olarak çekici bir site hem bir web sitesi sahibinin hem de bir kullanıcının hayalidir. Ancak bu hayale ulaşmanın yolu grafik ve web tasarımından geçmektedir. Bunun yolu da en iyi grafik tasarım programları ile çalışmaktan geçmektedir.

İnternet kullanıcılarının yalnızca çevrimiçi içerik okumaya istekli oldukları günler artık geride kaldı. Günümüzde, kelimelerden ve içerikten çok site de çekici görünmek zorundadır. Çekici görseller ve sürükleyici içeriklerle, kullanıcı web sitesinde kalmaya ve özellikle e-Ticaret siteleri söz konusu olduğunda kullanmaya devam ederler.

Grafikler, web sitenizin görünümünde önemli bir role sahiptir. İlgi çekici görsellere sahip bir web sitesi oluşturmak için, web sitesinde gösterilecek görüntüleri, modelleri ve metni doğaçlama yapmanıza yardımcı olacak bir grafik tasarım yazılımına ihtiyacınız olacaktır.

Eğer sizde gözalıcı ve kullanıcılar tarafından çok beğenilen bir siteye sahip olmak istiyorsanız sizin için hazırladığımız grafik tasarım yazılımı listesine birlikte göz atalım.

Grafik tasarımcıları için en iyi grafik tasarım programı/yazılımı listesi (2020) 

1. PhotoShop
2. GIMP
3. İllustrator
4. Inkscape
5. CorelDraw
6. Adobe InDesign

En İyi Grafik Tasarım Programları, photoshop

PhotoShop - Yeni Başlayanlar İçin En İyi Grafik Tasarım Yazılımı

Fotoğraflarınızı istediğiniz şekilde düzenlemek için en kullanışlı ve eğlenceli programların başında gelir. Otomatik seçenekler, resimlerinize hayat verir ve işinizde yeni olsanız bile çok güzel tasarımlar yapmanıza yardımcı olur.

Photoshop ile birden fazla görüntüyü-resmi kolayca birleştirebilir ve hatta istenmeyen nesneleri görüntüden kaldırabilirsiniz. Perspektif düzeltme, kanal karıştırma ve klon damga aracı gibi temel özellikler sunar. Photoshop hem Windows hem de Mac'te çalışan bir programdır. Ayrıca yeni başlayanlar için en iyi grafik tasarım programları/yazılımları arasında başı çekmektedir.

Basitçe programın özelliklerini şöyle sıralayabiliriz;

- Temel: Kırpma, doğrultma, döndürme ve çevirme
- Otomatik Düzeltme: Tek dokunuşla ayarlama. 
- Leke Çıkarma: Görüntüdeki herhangi bir lekeyi veya kiri temizleme-parlaklık verme özelliği
- Renk: Görüntünün renklerini geliştirmek için sınırsız renk seçenekleri
- Tek Dokunuş filtresi: Göz alıcı efektler
- RAW fotoğraf desteği: RAW format desteği
- Paylaşma: Facebook, Revel, Twitter ve daha fazla siteler aracılığıyla paylaşma.

Photoshop programının genel olarak artıları;

- Video düzenleme pürüzsüzdür.
- Kırpma aracı oldukça etkilidir. 
- Performans oldukça gelişmiştir.

 Ancak eksileri olarak;

- Sürekli lisans olmaması
- Arayüz biraz karışık olarak sayılabilir.

En İyi Grafik Tasarım Programı, gimp

GIMP

GIMP veya GNU Görüntü İşleme Programı, Adobe Photoshop programına mükemmel bir alternatiftir. Fotoğraf düzenleme özelliği oldukça geliştirilmiştir. Aracın esnekliği, kristal netliğinde grafikler oluşturmanıza olanak tanır.

GIMP kullanmaya başladığınızda, masaüstündeki ana tasarım programınız olacaktır. Arayüz tamamen özelleştirilebilir ve tam ekran modu aynı anda görüntülemenizi ve düzenlemenize yardımcı olacaktır.

Size harika bir deneyim sağlayacak birçok özellik var. GIMP GNU / Linux, OS X, Windows ve diğer işletim sistemlerinde çalışır. Çapraz uyumlu bir grafik tasarım yazılımı-programı olan güçlü bir destek topluluğuna sahiptir.

 GIMP Programı artıları;

- Parlak ve moderndir.
- Kullanımı çok kolaydır.
- Tek pencere kullanım kolaylığı

En İyi Grafik Tasarım yazılımı, Basit çizim programları, illüstrator

ILLUSTRATOR

Videolar, mobil cihazlar için logolar, eskizler, tipografi, simgeler ve hatta karmaşık resimler oluşturmak için vektör sanatını kullanmak istiyorsanız, Illustrator mükemmel bir programdır. Mükemmel şekiller çizerek kesintisiz hizalamalı resimler oluşturabilirsiniz.

Illustrator, parlak bir web sayfasına boş bir web sayfası yapmanıza yardımcı olan kendi eklentileriyle birlikte gelir. Bazı eklentiler Ai'nin eski sürümleri için üretilmiştir ve Creative Cloud gibi yeni sürümler için yeni özelliklere sahiptir, bu da onu ideal bir grafik tasarım yazılımı yapar. Creative Cloud'un bir parçası olarak, uygulamayı hem masaüstünüzde hem de Mac'inizde kullanabilirsiniz.

Illustrator ile serbest dönüştürme aracının kullanımı çok basittir. Windows ve Mac için kullanılabilir olası diğer bir artısıdır. Ancak ücretli olası ve yüksek fiyatı eksileri olarak sayılabilir.

Basit grafik programı, inkscape

INKSCAPE

Inkscape, SVG dosya formatını kullanan vektör sanatseverleri ve grafik tasarımcıları için ideal profesyonel bir araçtır. Araç, Windows, Linux, OS ve Mac ile de mükemmel olarak çalışır.

Taslak, renklendirme veya illüstrasyon yapma açısından Inkscape'in kullanımı çok kolaydır. Ghostscript uzantısı ile .eps dosyaları kolayca okunabilir. 

Artıları;
- Kaynak kodunu doğrudan düzenleme yeteneği. 
- Ekran piksellerini hareket ettirmek için tuşlar.
- Görüntü üzerindeki klonları düzenleme özelliği
- Boya kovasını tek bir tıklama ile doldurması

Ayrıca ücretsiz olması ve yeni efekt araçları barındırması diğer önemli artıları olarak sayılabilir.

Afiş tasarım programları, corel draw

CORELDRAW

İstekli bir web tasarımcısı iseniz ve aynı zamanda yeteneklerinizi geliştirirken sınırsız bir tasarımla sınırsız tasarımlar yapmak istiyorsanız bir vektör grafik editörü olan CorelDraw'a göz atmanız yeterlidir.

CorelDraw’ın bazı harika üretken işlevleri ve başka hiçbir vektör düzenleyicinin eşleşemeyeceği kullanım kolaylığı vardır. Kullanım sırasında araçlar size tam kontrol sağlar, böylece hızlı ve dinamik sonuçlar alabilirsiniz. CorelDraw sürüm X5 ve üstü ile dahili bir düzenleyici (Corel CONNECT) de alırsınız.

CorelDraw, Corel Photo-Paint'teki büyük dosyalarla sorunsuz bir şekilde çalışır. Ayrıca Barkod sihirbazı, Dupleksleme sihirbazı, Bitstream Font Navigator vb. gibi uygulamaları da destekler.

Artıları;

- Arayüz özelleştirme idealdir.
- Tasarım günceldir. 
- Bağlantı birimini şekillendirmek maksimum kullanım sağlar. 

Eksileri;

- Mac sürümü yok. 
- Yeni başlayanlar için araçlar öğrenmek biraz zordur.
- Gezinme kolay değildir ve gezinti kartı görünmez. 
- Serbest fırçanın kullanımı zordur.

grafik tasarım için en iyi program, adobe indesign

ADOBE INDESIGN

Adobe markası tarafından desteklenen Adobe InDesign, masaüstü ve mobil cihazlar için temiz mizanpajlar oluşturmakta önemli grafik programlarından biridir.

Adobe InDesign, çevrimiçi dergiler gibi düzen tasarımı kullanımı için idealdir. Basılı kitaplar, broşürler veya dijital dergiler için mizanpajlar oluşturmak istiyorsanız. Adobe InDesign ihtiyacınız olan programdır.

Esneklik, izole katmanları kolayca sürükleyip bırakmanıza ve görüntüleri kolaylıkla yeniden boyutlandırmanıza olanak tanıdığı için mükemmeldir. Creative Cloud'un bir parçası olarak PC ve Mac için masaüstü uygulamasına kolayca erişebilirsiniz. 

Artıları;

- Metin ve grafiklerin birleştirilmesi kolaydır
- Öğrenmesi çok kolaydır ve yeni başlayanlar için idealdir.

Eksileri

- Grafik oluşturmak için sınırlı araçlar mevcuttur
- Grafik tasarım araçları yeterli değildir
- Bir fotoğraf düzenleme yazılımı olmadığından fotoğrafların ayarlanması sınırlıdır.

En iyi grafik tasarım programları hakkında bilgi verdiğimiz yazımızı umarız beğenmişsinizdir.

Her türlü grafik tasarım işleriniz Matbaan Yanında ekibine ulaşabilirsiniz.

Işık Reklam Whatsapp Numarası